}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Szybka rekonwalescencja po urazach – sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Szybka rekonwalescencja po urazach – sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Urazy mogą nieść za sobą długofalowe konsekwencje zdrowotne, dlatego rekonwalescencja pourazowa jest kluczowym etapem odzyskiwania sprawności. Prawidłowo i kompleksowo prowadzona, może zredukować ryzyko wystąpienia powikłań. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zadbać o prawidłową rekonwalescencję i kompleksowe metody lecznicze, takie jak terapia hiperbaryczna.

Dlaczego rekonwalescencja po urazach jest taka ważna?

Ludzki organizm posiada niesamowite zdolności regeneracyjne, ale niektóre urazy okazują się na tyle poważne, że niezbędne jest jak najszybsze wprowadzenie rehabilitacji i zabiegów leczniczych.

Rekonwalescencja pourazowa okazuje się wtedy kluczem do powrotu do pełni sił.

W wyniku unieruchomienia, które często towarzyszy urazom, dochodzi do ubytku masy mięśniowej. Organizm, oprócz osłabienia, narażony jest także na kolejne urazy i powikłania.

Pamiętaj zatem, aby stosować się do zaleceń lekarza. Wykorzystaj czas rekonwalescencji i zatroszcz się o swój organizm, a będzie Ci służył jeszcze przez długie lata.

Co składa się na rekonwalescencję pourazową?

Ilość czasu, potrzebnego na powrót do zdrowia, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowa opieka pourazowa.

 • Nie ma czasu do stracenia – staraj się wracać do aktywności, jak tylko dostaniesz zielone światło od lekarza.
 • Stosuj się do zaleceń lekarza – pamiętaj, żeby nie przesadzać z obciążeniem organizmu.
 • Rehabilituj się w profesjonalnym gabinecie – a w domu wykonuj dodatkowe ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutę.
 • Zapisz się na dodatkowe zabiegi – współczesna medycyna oferuje pełną gamę zabiegów wspomagających proces powrotu do zdrowia, na przykład terapię hiperbaryczną.
 • Zadbaj o dietę – ma ona duży wpływ na zdolność organizmu do regeneracji.
 • Dostosuj otoczenie do swoich potrzeb – w miarę możliwości postaraj się tak zorganizować swoją przestrzeń, aby nie stanowiła zagrożenia.

Czym jest terapia hiperbaryczna?

Terapia hiperbaryczna to rodzaj zabiegu leczniczego, który polega na podawaniu pacjentowi tlenu pod wysokim ciśnieniem.

Czysty tlen, stosowany podczas terapii, przenika do wszystkich komórek ciała, dzięki zastosowaniu zwiększonego ciśnienia.

Zwiększona ilość tlenu dociera do:

 • czerwonych krwinek
 • osocza
 • układu limfatycznego
 • płynu mózgowo-rdzeniowego

Wszystkie tkanki ciała, nawet te w trudno dostępnych miejscach, otrzymują zwiększoną dawkę tlenu, który korzystnie wpływa na proces regeneracji, gojenia i wspomaga leczenie wielu chorób.
Ta naturalna i nieinwazyjna metoda nie tylko sprzyja zdrowiu, ale jest również przyjemna. Podczas zabiegu pacjent może czytać książkę, relaksować się, a nawet spać.

Kto może skorzystać z tlenoterapii?

Hiperbaria tlenowa ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ wspomaga leczenie wielu chorób i dolegliwości. Terapię zaleca się między innymi przy:

 • chorobach autoimmunologicznych
 • migrenach
 • depresji
 • chorobach skóry (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
 • anemii
 • chorobach neurologicznych

Osoby w trakcie rekonwalescencji pourazowej również powinny skorzystać z regenerujących właściwości tlenu, zwłaszcza w przypadku:

 • przebytych operacji i zabiegów medycyny estetycznej
 • urazów mięśniowo-szkieletowych

Terapia tlenowa jest zalecana również sportowcom i osobom, które chcą szybciej zregenerować organizm po wytężonym wysiłku fizycznym.

Jak terapia hiperbaryczna wpływa na proces rekonwalescencji?

Tlen wspomaga sprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a zapotrzebowanie na ten pierwiastek dodatkowo wzrasta po przebytych urazach.

Terapia tlenowa działa wielotorowo – przyspiesza regenerację i ma korzystny wpływ na psychikę pacjenta.

Regularne sesje, z wykorzystaniem czystego tlenu, oczyszczają krew, łagodzą napięcie i stres, rozluźniają mięśnie, poprawiają metabolizm i sprawiają, że proces rekonwalescencji przebiega szybciej, a powikłania pourazowe są mniej dokuczliwe lub w ogóle nie występują.

Terapia tlenowa – przeciwwskazania

Sesje w komorze hiperbarycznej są bezpieczne i cechują się niewielką ilością możliwych efektów ubocznych. Nawet dzieci mogą korzystać z dobroczynnego działania tlenu. Występuje jednak pewna grupa schorzeń, które nie pozwalają na wykorzystanie tej metody podczas rekonwalescencji pourazowej:

 • padaczka
 • wszczepiony aparat słuchowy
 • rozrusznik serca
 • ciąża
 • odma opłucnowa
 • zakażenie dróg oddechowych
 • przyjmowanie niektórych leków

Zatroszcz się o swoje zdrowie

Specjaliści w Rex Medica wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt i przestrzegają rygorystycznych norm bezpieczeństwa, aby zadbać o Twój komfort i szybki powrót do zdrowia.

Terapia hiperbaryczna nie wymaga skierowania lekarskiego. Jeden zabieg trwa 60 minut – czas ten możesz przeznaczyć na relaks, sen lub czytanie książki. Wyspecjalizowany personel będzie czuwał nad Twoim bezpieczeństwem i komfortem podczas pobytu w komorze hiperbarycznej.

Nie zwlekaj, zadbaj o zdrowie i pomóż swojemu organizmowi powrócić do pełni sił po przebytym urazie.

Rezonans magnetyczny w diagnostyce chorób kręgosłupa

Choroby kręgosłupa niestety stanowią powszechny problem zdrowotny, który może powodować znaczne dyskomforty i obniżać jakość życia pacjentów. Dlatego też dokładna i precyzyjna diagnostyka ma...

Wykorzystanie rezonansu magnetycznego w diagnozowaniu kontuzji sportowych

Prawie każdy, kto dłużej zajmuje się sportem, nawet rekreacyjnie, miał do czynienia z kontuzją. Wpływy takich kontuzji bywają różne - w przypadku zawodników w najgorszym przypadku mogą kłaść się...

Ortopeda czy neurochirurg – do kogo się zgłosić z bólem pleców?

Ból pleców to dolegliwość z którą często się spotykamy - nie tylko w placówkach medycznych, ale również w codziennych rozmowach. Nic dziwnego - dotyka wielu osób na całym świecie, a jednocześnie...

Czy neurochirurgia jest bezpieczna? Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów neurochirurgicznych

Neurochirurgia - czyli w zasadzie co? Neurochirurgia jest jedną z najtrudniejszych dziedzin medycyny - ma ogromny wpływ na zdrowie i życie pacjentów, wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy i nie...

Jak wygląda badanie rezonansem magnetycznym u dzieci i jak się do niego przygotować?

Współczesna diagnostyka oferuje nam precyzyjne i bezpieczne badanie, jakim jest rezonans magnetyczny (MRI). Umożliwia ono lekarzom uzyskanie szczegółowych obrazów wewnętrznych struktur ciała, co...

Popraw komfort swojego życia! Bezpieczne ćwiczenia na bolące plecy i kolana.

Urazy, nadmierne obciążenia, wady postawy i siedzący tryb życia to najczęstsze przyczyny problemów związanych z bolącymi plecami i kolanami. Każdy, kto choć raz mierzył się z przewlekłymi problemami...

Choroba zwyrodnieniowa stawów – czy musi skończyć się operacją?

Artroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów, prowadzi do utarty ich funkcji, co w rezultacie przekłada się na znaczne utrudnienia w codziennym życiu. Ból, sztywność i trudności w poruszaniu się to...

Czy można się przetrenować? Wpływ intensywności treningów na postępy treningowe

Sport i treningi to zdrowie - nie ulega to wątpliwości. Dbając o swoją formę, poprawiamy swoje samopoczucie, kondycję, wytrzymałość, czy zwiększamy przyrost masy mięśniowej. Jednak, aby osiągnąć...

Różnice w diagnostyce i rehabilitacji urazów stawów

Nie trzeba być sportowcem, ani nawet być specjalnie aktywnym fizycznie, żeby nabawić się kontuzji, która znacząco wpłynie na komfort naszego życia - urazy stawów mogą przydarzyć się każdemu, również...

Przyczyny i objawy udaru mózgu

Udar mózgu dotyka średnio jedną osobę na minutę. Każdy przypadek stwarza ogromne ryzyko dla życia i zdrowia, a konsekwencje obciążają również otoczenie chorego. Dokument „Udar Mózgu – Plan Działania...

Umów się na badanie

* Wymagane pole