}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Szybka rekonwalescencja po urazach – sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Szybka rekonwalescencja po urazach – sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Urazy mogą nieść za sobą długofalowe konsekwencje zdrowotne, dlatego rekonwalescencja pourazowa jest kluczowym etapem odzyskiwania sprawności. Prawidłowo i kompleksowo prowadzona, może zredukować ryzyko wystąpienia powikłań. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zadbać o prawidłową rekonwalescencję i kompleksowe metody lecznicze, takie jak terapia hiperbaryczna.

Dlaczego rekonwalescencja po urazach jest taka ważna?

Ludzki organizm posiada niesamowite zdolności regeneracyjne, ale niektóre urazy okazują się na tyle poważne, że niezbędne jest jak najszybsze wprowadzenie rehabilitacji i zabiegów leczniczych.

Rekonwalescencja pourazowa okazuje się wtedy kluczem do powrotu do pełni sił.

W wyniku unieruchomienia, które często towarzyszy urazom, dochodzi do ubytku masy mięśniowej. Organizm, oprócz osłabienia, narażony jest także na kolejne urazy i powikłania.

Pamiętaj zatem, aby stosować się do zaleceń lekarza. Wykorzystaj czas rekonwalescencji i zatroszcz się o swój organizm, a będzie Ci służył jeszcze przez długie lata.

Co składa się na rekonwalescencję pourazową?

Ilość czasu, potrzebnego na powrót do zdrowia, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowa opieka pourazowa.

 • Nie ma czasu do stracenia – staraj się wracać do aktywności, jak tylko dostaniesz zielone światło od lekarza.
 • Stosuj się do zaleceń lekarza – pamiętaj, żeby nie przesadzać z obciążeniem organizmu.
 • Rehabilituj się w profesjonalnym gabinecie – a w domu wykonuj dodatkowe ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutę.
 • Zapisz się na dodatkowe zabiegi – współczesna medycyna oferuje pełną gamę zabiegów wspomagających proces powrotu do zdrowia, na przykład terapię hiperbaryczną.
 • Zadbaj o dietę – ma ona duży wpływ na zdolność organizmu do regeneracji.
 • Dostosuj otoczenie do swoich potrzeb – w miarę możliwości postaraj się tak zorganizować swoją przestrzeń, aby nie stanowiła zagrożenia.

Czym jest terapia hiperbaryczna?

Terapia hiperbaryczna to rodzaj zabiegu leczniczego, który polega na podawaniu pacjentowi tlenu pod wysokim ciśnieniem.

Czysty tlen, stosowany podczas terapii, przenika do wszystkich komórek ciała, dzięki zastosowaniu zwiększonego ciśnienia.

Zwiększona ilość tlenu dociera do:

 • czerwonych krwinek
 • osocza
 • układu limfatycznego
 • płynu mózgowo-rdzeniowego

Wszystkie tkanki ciała, nawet te w trudno dostępnych miejscach, otrzymują zwiększoną dawkę tlenu, który korzystnie wpływa na proces regeneracji, gojenia i wspomaga leczenie wielu chorób.
Ta naturalna i nieinwazyjna metoda nie tylko sprzyja zdrowiu, ale jest również przyjemna. Podczas zabiegu pacjent może czytać książkę, relaksować się, a nawet spać.

Kto może skorzystać z tlenoterapii?

Hiperbaria tlenowa ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ wspomaga leczenie wielu chorób i dolegliwości. Terapię zaleca się między innymi przy:

 • chorobach autoimmunologicznych
 • migrenach
 • depresji
 • chorobach skóry (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
 • anemii
 • chorobach neurologicznych

Osoby w trakcie rekonwalescencji pourazowej również powinny skorzystać z regenerujących właściwości tlenu, zwłaszcza w przypadku:

 • przebytych operacji i zabiegów medycyny estetycznej
 • urazów mięśniowo-szkieletowych

Terapia tlenowa jest zalecana również sportowcom i osobom, które chcą szybciej zregenerować organizm po wytężonym wysiłku fizycznym.

Jak terapia hiperbaryczna wpływa na proces rekonwalescencji?

Tlen wspomaga sprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a zapotrzebowanie na ten pierwiastek dodatkowo wzrasta po przebytych urazach.

Terapia tlenowa działa wielotorowo – przyspiesza regenerację i ma korzystny wpływ na psychikę pacjenta.

Regularne sesje, z wykorzystaniem czystego tlenu, oczyszczają krew, łagodzą napięcie i stres, rozluźniają mięśnie, poprawiają metabolizm i sprawiają, że proces rekonwalescencji przebiega szybciej, a powikłania pourazowe są mniej dokuczliwe lub w ogóle nie występują.

Terapia tlenowa – przeciwwskazania

Sesje w komorze hiperbarycznej są bezpieczne i cechują się niewielką ilością możliwych efektów ubocznych. Nawet dzieci mogą korzystać z dobroczynnego działania tlenu. Występuje jednak pewna grupa schorzeń, które nie pozwalają na wykorzystanie tej metody podczas rekonwalescencji pourazowej:

 • padaczka
 • wszczepiony aparat słuchowy
 • rozrusznik serca
 • ciąża
 • odma opłucnowa
 • zakażenie dróg oddechowych
 • przyjmowanie niektórych leków

Zatroszcz się o swoje zdrowie

Specjaliści w Rex Medica wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt i przestrzegają rygorystycznych norm bezpieczeństwa, aby zadbać o Twój komfort i szybki powrót do zdrowia.

Terapia hiperbaryczna nie wymaga skierowania lekarskiego. Jeden zabieg trwa 60 minut – czas ten możesz przeznaczyć na relaks, sen lub czytanie książki. Wyspecjalizowany personel będzie czuwał nad Twoim bezpieczeństwem i komfortem podczas pobytu w komorze hiperbarycznej.

Nie zwlekaj, zadbaj o zdrowie i pomóż swojemu organizmowi powrócić do pełni sił po przebytym urazie.

Ochrona stawów w pracy biurowej: Praktyczne wskazówki i rola diagnostyki obrazowej

Czy wiesz, że długotrwałe siedzenie przy biurku może prowadzić do przeciążeń stawów, które z czasem mogą przekształcić się w poważne kontuzje? W pracy biurowej stawy, szczególnie te w nadgarstkach,...

Rezonans magnetyczny jako klucz do optymalnego planowania treningu w sportach wytrzymałościowych

W dzisiejszych czasach, kiedy sporty wytrzymałościowe cieszą się coraz większą popularnością, kluczowe staje się nie tylko ciężkie treningi, ale również zaawansowane metody wspierające optymalizację...

Kiedy ból łokcia staje się problemem: rola USG w diagnozowaniu łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty, znany również jako entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej to stan, który może dotknąć nie tylko zawodowych sportowców, ale także osoby prowadzące siedzący tryb życia lub...

Bezpieczne powroty do sportu po zimie: jak badania USG i rezonans magnetyczny mogą pomóc?

Po zimowej przerwie wielu z nas z niecierpliwością oczekuje powrotu do ulubionych aktywności fizycznych. Jednak wznowienie treningów po dłuższym okresie bezczynności może narażać nasze ciało na...

Zdrowy kręgosłup latem. Jak rezonans magnetyczny pomaga w diagnozowaniu przyczyn bólu?

Lato to czas, kiedy nasza aktywność fizyczna często wzrasta – więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, uprawiamy sporty, podróżujemy. Niestety, to również okres, kiedy nasz kręgosłup może być...

Problemy ortopedyczne – badania, konsultacje i zabiegi, które zrobisz w RexMedica

W dzisiejszym świecie, gdzie aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są na wagę złota, problemy ortopedyczne mogą stanowić poważną przeszkodę. Na szczęście, w RexMedica, wszyscy potrzebujący pacjenci...

Zimowe kontuzje sportowe – na co uważać na nartach i łyżwach?

Zima to czas, kiedy wiele osób cieszy się aktywnością na świeżym powietrzu, korzystając z uroków narciarstwa i łyżwiarstwa. Jednak zwiększona aktywność na stokach i lodowiskach niesie ze sobą ryzyko...

Zadbaj o siebie tej zimy, czyli zimowa profilaktyka zdrowotna

Zima to okres, w którym nasze zdrowie jest szczególnie narażone: niskie temperatury, wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne mogą wpływać na naszą kondycję i samopoczucie, jednocześnie stwarzając...

Zastosowanie rezonansu magnetycznego w rehabilitacji kontuzji

Kontuzje są powszechnym problemem w sporcie i codziennym życiu, a ich rehabilitacja jest kluczowa dla powrotu do pełnej sprawności po urazie. Jednak skuteczne leczenie wymaga dokładnej diagnozy. W...

Kontuzje kręgosłupa: skutki i metody leczenia

Kręgosłup pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu - jest odpowiedzialny za utrzymanie postawy ciała, ochronę rdzenia kręgowego, umożliwienia ruch. Jego kontuzje mogą mieć poważne konsekwencje...

Umów się na badanie

* Wymagane pole