Wykonujemy badania rezonansem także w niedziele w godzinach 8:00-18:00!
Umów wizytę w naszej klinice przy ul. Prostej 69.

Q
}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Neurochirurg Warszawa

Neurochirurg Warszawa

neurochirurg warszawa

Neurochirurg to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu schorzeń związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem układu nerwowego. Wśród objawów, które powinny skłonić do wizyty u neurochirurga, znajdują się bóle i zawroty głowy, mrowienie kończyn, bóle kręgosłupa czy częste omdlenia. Osoby zainteresowane konsultacjami z doświadczonym neurochirurgiem zapraszamy do Rex Medica!

Konsultacje neurochirurgiczne w Warszawie

W klinice Rex Medica do dyspozycji pozostają neurochirurdzy posiadający wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób kręgosłupa (przepuklina krążków, deformacje, dyskopatia) oraz guzów układu nerwowego.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów:

Każda osoba trafiająca pod opiekę neurochirurgów z Rex Medica w Warszawie jest traktowana w sposób profesjonalny, ale i indywidualny. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad chorobowy, zleca dalsze badania, gromadzi i analizuje wszystkie dostępne dane. Dzięki temu uzyskiwany jest kompleksowy obraz danego przypadku, a to znacznie skraca czas diagnostyki oraz pozwala dobrać adekwatne do potrzeb metody leczenia. Pacjentom oferujemy m.in. leczenie przynoszące natychmiastową ulgę od bólu ostrego, a także terapię niechirurgiczną oraz mało inwazyjne leczenie chirurgiczne.

neurochirurgia

Neurochirurg to lekarz, który zajmuje się bardzo szerokim zakresem schorzeń dotyczących układu nerwowego. Zaliczają się do nich między innymi:

  • ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa,
  • przepukliny kręgosłupa,
  • deformacje kręgosłupa,
  • dyskopatie,
  • guzy kręgosłupa, również o charakterze nowotworowym,
  • uszkodzenia nerwów obwodowych,
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe,
  • przepukliny mózgowo-rdzeniowe i wiele innych.

Kiedy zgłosić się do neurochirurga?

Istnieje wiele objawów, których występowanie powinno skłonić pacjenta do wizyty u neurochirurga. Zaliczają się do nich bóle oraz zawroty głowy, różnego rodzaju bóle kręgosłupa (ostre, przewlekłe, pourazowe), a także drętwienie i mrowienie kończyn czy częste omdlenia. Do neurochirurga niekiedy trafiają również pacjenci z objawami mniej typowymi – problemami z pamięcią, niedowładami, zaburzeniami słuchu czy mowy.

Na wizytę u neurochirurga za każdym razem należy wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.

konsultacja neurochirurgiczna

Jak przebiega wizyta u neurochirurga?

Na początku konsultacji neurochirurgicznej lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad – pyta o historię chorób, przyjmowane leki, obserwowane objawy. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną neurochirurg przeprowadza podstawowe badania i w razie potrzeby kieruje na badania szczegółowe. Do postawienia diagnozy w większości przypadków konieczne bywa wykonanie m.in. badania RTG, ultrasonografii (USG), tomografii komputerowej i/lub rezonansu magnetycznego. Po postawieniu diagnozy, neurochirurg może zdecydować o leczeniu mało inwazyjnym lub – gdy zachodzi taka potrzeba – skierować pacjenta na operację.

Umów się na badanie

* Wymagane pole