}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Konsultacje ortopedyczne

Konsultacje ortopedyczne

ortopeda warszawa

Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem urazów i chorób narządu ruchu. Dotyczy to nie tylko kości (z wyłączeniem kości czaszki), ale także ścięgien, stawów, więzadeł oraz mięśni. Nasza klinika Rex Medica w Warszawie zapewnia pacjentom szeroki wachlarz usług z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Nowoczesne metody diagnostyki oraz uznane metody leczenia pozwalają uzyskać dobre efekty w szybkim czasie.

Nasz zespół specjalistów z zakresu ortopedii do każdej osoby podchodzi w sposób indywidualny, przeprowadzając wywiad lekarski, zlecając wykonanie odpowiednich badań i gromadząc wszystkie potrzebne dane. Dopiero po tych procedurach dobierana jest najbardziej optymalna metoda leczenia.

Ortopeda Warszawa – Rex Medica

Zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty:

Ortopedia jest niezwykle szeroką dziedziną medycyny. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem wad postawy, wszelkiego rodzaju stanów zapalnych oraz zmian zwyrodnieniowych kości, mięśni, stawów czy więzadeł. Mogą one mieć podłoże genetyczne, ich przyczyną bywają choroby metaboliczne, czasem także autoimmunologiczne. Z ortopedią bardzo ściśle związana jest chirurgia urazowa, czyli tzw. traumatologia. Ortopeda-traumatolog zajmuje się więc rozpoznaniem oraz leczeniem przeróżnych urazów – zwichnięć i skręceń stawów, naciągnięć i zerwań więzadeł, naderwań i zerwań mięśni, a także pęknięć czy złamań kości.

Jakie choroby zdiagnozuje ortopeda?

Lekarz ortopeda – poza rozpoznawaniem urazów i kontuzji wynikających ze stanów nagłych – zajmuje się także diagnostyką wielu innych chorób, takich jak:

  • choroby zapalne kości i stawów,
  • jałowe martwice kości,
  • łokieć tenisisty,
  • ostroga piętowa,
  • zespół cieśni kanału nadgarstka
  • zapalenie kaletki przedrzepkowej,
  • wady wrodzone (np. wrodzona dysplazja stawu biodrowego),
  • choroba Scheuermanna,
  • choroba Olliera.

Jak przebiega wizyta u ortopedy?

Do wizyty u ortopedy najczęściej skłania ból – w większości przypadków to właśnie on sygnalizuje, że z ciałem dzieje się coś niedobrego. Zdecydowanie najprostsze do zdiagnozowania są urazy – do ich rozpoznania wystarczy zazwyczaj już wywiad lekarski, badanie palpacyjne oraz proste badanie obrazowe – RTG w przypadku tkanek twardych oraz USG w przypadku tkanek miękkich. Jeśli mamy do czynienia z chorobą układu ruchu, konieczna bywa bardziej szczegółowa diagnostyka. Ortopeda może wiec zlecić tomografię komputerową, rezonans magnetyczny czy artrografię.

W zależności od postawionej diagnozy, leczenie może objąć farmakologię, skierowanie pacjenta na fizjoterapię (terapia manualna, masaże, elektroterapia itp.), metody zachowawcze, np. unieruchomienie kończyny w ortezie, niekiedy konieczne bywają zabiegi chirurgiczne. Po zakończeniu leczenia pacjent z reguły przejść musi również rehabilitację.

Konsultacje ortopedyczne w Rex Medica Warszawa

Pomogliśmy już tysiącom pacjentów borykającym się z rozmaitymi schorzeniami ortopedycznymi: złamaniami kości, skręceniami stawów, dyskopatiami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zespołem cieśni nadgarstka, rwą kulszową oraz wieloma innymi problemami.

Umów się na badanie

* Wymagane pole