}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Dr Joanna Perzyńska-Mazan

Dr Joanna Perzyńska-Mazan

Specjalista neurolog.
Certyfikowany neurofizjolog, psycholog.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem uszkodzeń nerwów obwodowych (polineuropatii, neuropatii, zespołów z ucisku), bólów i osłabienia mięśni, bólów kręgosłupa, bólów głowy.

Badania EMG wykonuje od 2007 roku, brała udział w organizacji i uruchomieniu kilku Pracowni EMG w Warszawie, posiada doświadczenie w wykonywaniu badań na wszystkich typach aparatów dostępnych w Polsce.

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej potwierdzający umiejętności w zakresie wykonywania i interpretacji badań EMG (przewodnictwo nerwowe – elektroneurografia , badanie mięśni – elektromiografia). Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej (PTNK). Pełniła również funkcję Skarbnika Zarządu Głównego PTNK 10.2010 – 31.12.2015

Od 2005 r bierze czynne uczestnictwo w Sympozjach i Zjazdach Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej wygłaszając wykłady. Prowadzi również szkolenia dla lekarzy z zakresu wykonywania badań EMG w Ośrodku Kształcenia Medycznego Akson. Ponadto wykładowca Akademii Leczenia Bólu. Współautorka książki „Wybrane zespoły bólowe układu nerwowego – diagnozowanie i leczenie”.

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, w swojej praktyce łączy zagadnienia z zakresu neurologii, neurofizjologii klinicznej, reumatologii oraz psychologii. Podczas konsultacji zawsze stara się stworzyć przyjazną atmosferę i zapewnić profesjonalną opiekę pacjentom.

Absolwentka I Wydział Lekarskiego WUM oraz Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2009 roku uzyskała tytułu specjalisty w dziedzinie neurologii z wynikiem bardzo dobrym.

W 2017 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską „Neurofizjologiczne cechy uszkodzenia obwodowego układu nerwowego a profil immunologiczny pacjentów z pierwotnym zespołem Sjӧgrena” uzyskując stopień doktora nauk medycznych.

W latach 2015-2021 zatrudniona na stanowisku Kierownika Pracowni EMG Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

W latach 2010 – 2015 pracowała w Klinice Neurologii II Wydziału Lekarskiego na stanowisku asystenta – pracownika naukowo-dydaktycznego. Prowadziła zajęcia dydaktyczne dla studentów II Wydziału Lekarskiego, Fizjoterapii oraz English Division. Uczestniczyła w Programie LLP-Erasmus wymiany nauczycieli akademickich wygłaszając wykłady w Stambule (2013r) i Izmirze (2014 r.)

W 2010 roku odbyła staż w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu w Bonn (Niemcy).

Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu Wolskim w Warszawie oraz w Instytucie „Paolo Giaccone” Uniwersytetu w Palermo (Włochy).

Odbyte szkolenia z zakresu neurofizjologii klinicznej.

Szkolenie z elektrofizjologicznej oceny układu autonomicznego (współczulne potencjały skórne i analiza zmienności rytmu zatokowego) Pracownia Potencjałów Wywołanych i Badań Układu Autonomicznego Katedry i Kliniki Neurologii SP CSK WUM, (20.01- 01.2014).

Szkolenie w zakresie EMG oraz potencjałów wywołanych (VEP, SEP, MEP, AEP) w Pracowni Neurofizjologii Kliniki Uniwersyteckiej w Bonn, Niemcy, (17.05 – 31.05.2010).

Szkolenie w Zakładzie Neurofizjologii Klinicznej w Pracowni EMG Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, uprawniające do wykonywania badań EMG, (17.09 – 14.12.2007).

Znajomość języków:

  • angielski zaawansowany
  • niemiecki podstawowy

Umów się na badanie

* Wymagane pole