}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Zdrowie! Najlepszy prezent

Zdrowie! Najlepszy prezent - czerwiec

Zdrowie! Najlepszy prezent

Zbyt wiele osób zaczyna doceniać zdrowie dopiero, kiedy je utraci. Poważne choroby i ich powikłania potrafią odwrócić życie chorego i jego najbliższych do góry nogami. Można jednak zapobiegać wielu przykrym sytuacjom. Dbanie o zdrowie jest łatwiejsze niż leczenie chorób.

Podaruj sobie i swoim najbliższym najcenniejszy prezent—zdrowie.

Znaczenie profilaktyki zdrowotnej

Na co dzień nie doceniamy znaczenia profilaktyki zdrowotnej. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że regularne wykonywanie badań profilaktycznych to skuteczna metoda zapobiegania wielu groźnym chorobom.

Występowanie w rodzinie chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub nowotwory, powinno skłonić nas do regularnych wizyt u lekarza.

Badania przesiewowe (skrining) są cennym narzędziem, służącym do wczesnego wykrywania chorób zagrażających życiu, z którego nadal korzysta zdecydowanie za mało osób. Jedno badanie, wykonane odpowiednio wcześnie, jest w stanie wykryć początkową fazę groźnej choroby, kiedy szanse na całkowite wyleczenie są najwyższe.

Edukacja zdrowotna jest szansą na zwiększenie świadomości o skuteczności badań profilaktycznych. My również mamy wpływ na swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Wystarczy, że raz w roku zabierzemy bliską nam osobę na profilaktyczną wizytę u lekarza. Każdy dzień jest dobry na podjęcie pierwszych kroków.

Od czego zacząć

Dla większości z nas jest to trudne pytanie. Tak naprawdę często nie wiemy, gdzie udać się, aby skontrolować dolegliwości, które nas trapią. Tym bardziej czujemy się zagubieni, kiedy nic nam nie dolega, a jedynie chcemy skontrolować stan naszego zdrowia.

Warto zacząć od lekarza pierwszego kontaktu, który zaproponuje wykonanie zestawu podstawowych badań, np. morfologii. Dodatkowo, w zależności od naszego wieku, pokieruje nas na odpowiednie badania przesiewowe.

Dbanie o zdrowy tryb życia jest również elementem profilaktyki zdrowotnej. Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna chronią przed wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak podwyższony poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie i otyłość.

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale kiedy już się na niego zdecydujemy, to efekty będą zdumiewające. Regularny spacer z bliską osobą, więcej warzyw podczas posiłków to drobnostki, które pozytywnie wpłyną na naszą kondycję.

Jakie badania wykonasz w Rex Medica

Nasze Centrum Diagnostyki Obrazowej oferuje pełną gamę badań i zabiegów, które wspomagają diagnozę i leczenie wielu schorzeń.

Możliwość wykonania bez kolejek badania, które jest potrzebne do wykluczenia konkretnej choroby, jest doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Długi termin oczekiwania na badania wykonywane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia potrafi być frustrujący. Dlatego warto przyjrzeć się badaniom dostępnym w Rex Medica i zadbać o swoje zdrowie bez zbędnego czekania.

Badanie rezonansem magnetycznym, wykonane odpowiednio wcześniej może pomóc w wykluczeniu
wielu rodzajów nowotworów i chorób neurologicznych, na które jesteśmy narażeni wraz z wiekiem.

Częstym elementem badań profilaktycznych jest USG, np. piersi lub jąder, czyli organów, które są podatne na występowanie raka.

RTG skutecznie wspomaga kontrolowanie stanu pacjentów, którzy w przeszłości przebyli choroby układu oddechowego, np. ciężkie zapalenie płuc lub COVID-19.

W ciągu roku mamy wiele okazji, kiedy obdarowujemy naszych najbliższych prezentami. Decydując się na zakup badania profilaktycznego, zamiast pudełka czekoladek nasi najbliżsi otrzymują szansę na dłuższe życie.

Kolejki do lekarza? Przyjdź do Rex Medica

Powód, dla którego większość z nas szybko porzuca myśl o przeprowadzeniu badań profilaktycznych. Wizja wielomiesięcznego oczekiwania w kolejkach i problemy, które napotykamy, skutecznie nas zniechęcają do okresowych wizyt kontrolnych u lekarza.

Na szczęście kolejek można uniknąć. W Centrum Diagnostyki Obrazowej Rex Medica badania są wykonywane w krótkim terminie, a dodatkowo ich wyniki można skonsultować z lekarzem specjalistą. Jest to ważne zwłaszcza u osób, u których podejrzewa się ciężką chorobę.

Pacjenci, którzy cierpią na schorzenia przewlekłe, ale chcą pozostać w dobrej kondycji, również mogą rozważyć regularne wizyty w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Zadbaj o siebie i bliskie osoby

Cierpimy na permanentny brak czasu, a ciągły pośpiech sprawia, że umykają nam sprawy istotne, bez których nie można normalnie funkcjonować, np. zdrowie. Dlatego zastanówmy się nad wypracowaniem nowych, zdrowych nawyków. Małymi krokami możemy osiągnąć zdumiewające efekty.

Niech nasze wysiłki o lepszą kondycję i dobry stan zdrowia będą wspierane przez specjalistów.

Dzień matki, dzień dziadka lub urodziny to tylko niektóre z wielu okazji w ciągu roku, kiedy możemy pochylić się nad własnym zdrowiem oraz zdrowiem naszych najbliższych. Niech najbliższy wyjątkowy dzień przyniesie najcenniejszy spośród prezentów—zdrowie.

Zapraszamy do Rex Medica na badania wykonywane na najwyższej jakości sprzęcie oraz konsultacje ze specjalistami, który pomogą cieszyć się zdrowiem.

Jak wygląda badanie rezonansem magnetycznym u dzieci i jak się do niego przygotować?

Współczesna diagnostyka oferuje nam precyzyjne i bezpieczne badanie, jakim jest rezonans magnetyczny (MRI). Umożliwia ono lekarzom uzyskanie szczegółowych obrazów wewnętrznych struktur ciała, co...

Popraw komfort swojego życia! Bezpieczne ćwiczenia na bolące plecy i kolana.

Urazy, nadmierne obciążenia, wady postawy i siedzący tryb życia to najczęstsze przyczyny problemów związanych z bolącymi plecami i kolanami. Każdy, kto choć raz mierzył się z przewlekłymi problemami...

Choroba zwyrodnieniowa stawów – czy musi skończyć się operacją?

Artroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów, prowadzi do utarty ich funkcji, co w rezultacie przekłada się na znaczne utrudnienia w codziennym życiu. Ból, sztywność i trudności w poruszaniu się to...

Czy można się przetrenować? Wpływ intensywności treningów na postępy treningowe

Sport i treningi to zdrowie - nie ulega to wątpliwości. Dbając o swoją formę, poprawiamy swoje samopoczucie, kondycję, wytrzymałość, czy zwiększamy przyrost masy mięśniowej. Jednak, aby osiągnąć...

Różnice w diagnostyce i rehabilitacji urazów stawów

Nie trzeba być sportowcem, ani nawet być specjalnie aktywnym fizycznie, żeby nabawić się kontuzji, która znacząco wpłynie na komfort naszego życia - urazy stawów mogą przydarzyć się każdemu, również...

Przyczyny i objawy udaru mózgu

Udar mózgu dotyka średnio jedną osobę na minutę. Każdy przypadek stwarza ogromne ryzyko dla życia i zdrowia, a konsekwencje obciążają również otoczenie chorego. Dokument „Udar Mózgu – Plan Działania...

Wiosenne przygotowania do sezonu rowerowego

Słoneczne wiosenne dni skłaniają wiele osób do częstszej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy miejskie ścieżki rowerowe i leśne szlaki zapełniają się miłośnikami jednośladów....

Fibromialgia – objawy i leczenie

Ból i wyczerpanie towarzyszą Ci od samego rana? Dokuczają Ci różne dolegliwości i bezskutecznie szukasz pomocy u lekarzy? Być może cierpisz na fibromialgię. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest to...

Rex Medica – klinika dbająca o sportowców

Sport to zdrowie! Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na samopoczucie i sprawność, ale nawet osoby, które uprawiają sporty, potrzebują czasem pomocy medycznej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie...

Czym zajmuje się reumatolog?

Schorzenia reumatyczne kości i stawów wiążą się z bólem i obniżeniem standardu życia chorej osoby. Z tego artykułu dowiesz się, komu i w jakich sytuacjach pomaga reumatolog. Kim jest reumatolog?...

Umów się na badanie

* Wymagane pole