}
Pon. – Sob. 07.00 – 21.00

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umów się na wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Umów wizytę

* Wymagane pole

ul. Wawelska 5

Warszawa – Ochota

ul. Wałowa 3

Warszawa – Muranów

ul. Prosta 69

Warszawa – Centrum

Próba tężyczkowa (ischemiczna)

Próba tężyczkowa (ischemiczna)

próba tężyczkowa warszawaTężyczka to dość trudna do zdiagnozowania choroba, występująca zwłaszcza u kobiet, charakteryzująca się nadmierną wrażliwością nerwowo-mięśniową pod postacią uporczywych, napadowych skurczy nóg, rąk oraz krtani. Dzieli się ją na:

  • tężyczkę jawną – objawia się mrowieniem palców u rąk oraz okolic ust, skurczami mięśni twarzy, kończyn oraz krtani, poprzedzonymi uczuciem lęku, niepokoju i pobudzenia,
  • tężyczkę utajoną – o złożonych objawach obwodowych, centralnych i neurologicznych (oprócz skurczy może to być np. bezsenność, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej).

Główną metodą diagnostyki choroby jest tzw. próba tężyczkowa, czyli badanie nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej. Wykonuje się je z wykorzystaniem elektrody igłowej, wprowadzanej w mięsień pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Następnie na ramię pacjenta nakłada się na około 10 minut opaskę elastyczną, która ma na celu wstrzymać przepływ krwi. Po jej zdjęciu obserwuje się, czy u pacjenta pojawiają się objawy charakterystyczne dla tężyczki. Całe badanie trwa około 15 minut, a jedyną niedogodnością dla pacjenta jest dość silne mrowienie i brak czucia w ręce wynikające z nałożenia opaski.

Próba tężyczkowa Warszawa

W Rex Medica wykonujemy diagnostykę miopatii, polineuropatii, porażenia i uszkodzenia nerwów, próbę tężyczkową i inne. Gwarantujemy badanie w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

 

Umów się na badanie

* Wymagane pole